Zmiana jakości obrazu lub/ i wideo na „większy” lub „mniejszy”

w przypadku radia internetowego np serwer matka nadaje w jakości 128 kbps mp3 – transkoder – serwer 2 jakość np 64 kbps aac+ jak na załączonym obrazku by łatwiej zrozumieć. ps. Nie jestem grafikiem dobrym :).

 

transcoding

 

Jednym słowem- nadający nie musi nadawać na kilka/ kilkanaście serwerów na raz, tylko starczy by nadawał na serwer matkę czyli jakość 128 kbps mp3, a Transkoder zmienia jakości  nadawania.  Oczywiście w takim przypadku jak na załączonym obrazku musimy posiadać 3 serwery np shoutcast. Oczywiście  w przypadku zaawansowanego transkodera,  istnieje możliwość nadawania na różne serwery shoutcast, icecast, itp . Oczywiście formaty mp3, aac+ są przykładowe.
Dodatkowo wedłług mnie zmiana jakości „w górę” czyli serwer matka nadaje w jakości np 64 kbps , a transkoder ma to zamieniać na jakośść 128 kbps mija się celem, gdyż będzie to „sztuczna” zamiana jakości i tak na prawdę tylko w odbiorniku słuchacza będzie tylko wyświetlana inna jakość w tym przypadku „większa” , a jakość np muzyki będzie bez zmian, a nawet może jeszcze gorsza.